W Katowicach jest ośrodek specjalizujący się w leczeniu nietrzymania moczu

Rola kobiety w społeczeństwie jest nieoceniona. Chociaż to na mężczyźnie spoczywa zazwyczaj obowiązek utrzymania rodziny, to jednak kobieta jako żona i matka często jest organizatorem życia codziennego. Co zrobić na obiad? W co ubrać dzieci? Co kupić na prezent dla teściowej? Gdzie kupić najświeższe warzywa? Codziennie miliony kobiet zadaje sobie te pytania. Bycie kobietą ma także wiele zalet – dla kobiet powstają filmy, produkty, otwierają się nowe sklepy. Kobiety mają szeroki wybór bielizny i odzieży, nie mówiąc już o sklepach z butami i torebkami. W galeriach handlowych przeważają sklepy z produktami dla kobiet.

Bycie kobietą jest także nieodłącznie związane z mniej przyjemnymi rzeczami. No niestety, ale comiesięczny okres może skutecznie uprzykrzać życie. Wprawdzie wyprodukowano wiele gadżetów, ułatwiających przetrwanie okresu – tampony, kubki menstruacyjne i inne, ale mimo wszystko jedynie zażywając odpowiednie tabletki hormonalne można go uniknąć. Takie rozwiązanie nie jest dobre na dłuższą metę.

Do ginekologa oprócz ciężarnych chodzą także kobiety z różnymi problemami ginekologicznymi. Wiele kobiet skarży się na infekcje intymne po wizycie na basenie – ze względu na specyficzne warunki – jest to miejsce, gdzie łatwo można zarazić się infekcją grzybiczą. Taka infekcja charakteryzuje się nieprzyjemnym świądem i upławami. Ciężko ją wyleczyć domowymi sposobami, najczęściej trzeba sięgnąć po specjalistyczne preparaty, dostępne tylko na receptę.

Wśród kobiecych dolegliwości typowe jest także nietrzymanie moczu, ujawniające się zwłaszcza pod koniec kolejnej ciąży, po porodzie lub po zabiegach chirurgicznych. Czasem ta przypadłość występuje przy kichaniu, śmianiu się czy innych czynnościach uruchamiających mięśnie brzucha, ale czasem w całkiem nieoczekiwanych momentach. Jest to bardzo intymna i wstydliwa sprawa, lecz leczenie jest stosunkowo proste. Tak naprawdę nietrzymanie moczu zdarza się kobietom w różnym wieku, a coraz częściej dotyka też mężczyzn.

Wśród czynników sprzyjających tej dolegliwości można wymienić dużą liczbę ciąż i porodów, menopauzę czy otyłość. Ginekolodzy i urolodzy polecają ćwiczyć mięśnie Kegla – można to robić w każdym momencie – nawet w autobusie czy w pracy. W warunkach domowych można zaopatrzyć się w tak zwane kulki Kegla, dzięki którym ćwiczenia są przyjemniejsze.

Katowice słyną z ośrodka specjalizującego się w leczeniu nietrzymania moczu. Po konsultacji lekarskiej wydawana jest decyzja co do metod leczenia. Czasem wystarczy leczenie farmakologiczne, czasem trzeba przeprowadzić zabieg. Zdarza się również, że potrzebna jest pomoc psychologa, ponieważ pacjent wpada w depresję z powodu tejże choroby. Wielu pacjentów wymienia ośrodek w Katowicach, jako najlepszy w Polsce – pacjenci są zadowoleni z opieki – doceniają starania lekarzy i personelu, którzy doskonale zdaję sobie sprawę, że problemy ich pacjentów są sprawą delikatną. Wśród osób oczekujących na świadczeni lekarskie można także spotkać mężczyzn – w tej chwili także i oni są często dotknięci tym samym kłopotem.

Leczenie miejsc intymnych: https://artesmed.pl/leczenie-wysilkowego-nietrzymania-moczu-przelom-w-terapii-nieinwazyjnej-miejsc-intymnych/