Najdziwniejsze na świecie drzwi i okna

Dziwne budynki na świecie

Budowle potrafią zachwycać swoją klasyczną architekturą, pięknymi gzymsami oraz wspaniałymi kolumnami. Rzadko jednak zwraca się uwagę, jak dekoracyjne mogą być okna albo drzwi. Najdziwniejsze domy świata mogą mieć te elementy bardzo ciekawe.

Nietypowe kształty powodują, że bardzo ciężko oderwać oczy od takiej budowli. Najbardziej znane są chyba Leśne Spirale. To budowla, która jest bardzo duża i zajmuje ogromną powierzchnię, każde okno oraz każde drzwi są inne. Nie ma tam żadnych powtarzających się elementów. We Florydzie jest dom, który wszystkie okna i drzwi wstawione ma do góry nogami. W środku budynku znajduje się unikalna ekspozycja oraz park rozrywki. Innym przykładem domu o dziwnych oknach jest Bąbelkowy Domek. Zaprojektowany został przez węgierskiego architekta.

Ten dom jest bardzo futurystyczny. Każde okno jest okrągłe oraz wypukłe, wyglądem przypomina szybkę w skafandrze astronauty. Domek sprawia wrażenie bardzo magicznego.

Najbardziej znany dom w Polsce

Nasz kraj też może poszczycić się ciekawym okazem. Chyba każdy słyszał o krzywym domu w Sopocie. Zlokalizowany jest on przy najbardziej znanym deptaku nadmorskim. Wybudowany został stosunkowo niedawno, bo w roku 2003. Budowla jest bardzo zabawna na pierwszy rzut oka, wydaje nam się, że mamy halucynacje i zastanawiamy się, jak to możliwe, że ten domek stoi. Okna zdają się rozpływać, a drzwi są bardzo nieforemne i nieproporcjonalne.

To tylko złudzenie, wszystko zostało kunsztownie zaprojektowane i wykonane przez architektów i profesjonalnych budowlańców.