Na czym polega leczenie implantami?

Implanty to nic innego, jak sztuczny wytwór techników. W przypadku implantów zębowych, są to tytanowe bądź cyrkonowe wszczepy umieszczane w miejscu korzenia zębowe, w celu odtworzenie jego właściwości po dokonanej ekstrakcji zęba. Przeznaczone one są dla osób, które posiadają pojedyncze luki zębowe i chcą przywrócić im fundamentalne funkcje naturalnego zęba. Zabieg wszczepienia to nie tylko bezpośrednie umiejscowienie implantu, ale również inne, istotne z punktu widzenia medycznego etapy. Dlatego też, bardzo ważne jest przedstawienie całego leczenia implantologicznego, krok po kroku (http://www.uni-dental.com.pl/implant/).

Leczenie implantologiczne we Wrocławiu składa się z pięciu etapów. Pierwszym etapem jest tak zwana diagnostyka, która polega na:

  • Przeprowadzeniu konsultacji z lekarzem dotyczących stanu zdrowia pacjenta, przebytych przez niego chorób i ewentualnie przyjmowanych leków.
  • Wykonaniu badania lekarskiego polegającego na analizie warunków kostnych i tkanek miękkich oraz sąsiednich zębów wraz z dziąsłami.
  • Zrobieniu zdjęcia panoramicznego, które to obrazuje warunki, jakie posiada pacjent starający się o wszczepienie implantu.
  • Dla poszerzenia diagnostyki wykonuje się również tomografię komputerową w wersji 3D. Umożliwia ona stworzenie trójwymiarowej wizualizacji szczęki pacjenta.

Drugi etap to wszczepienie implantu. W jego trakcie umiejscawiany jest wszczep w odpowiednie miejsce w kości. Zabieg jest mało inwazyjny, ale wykonywany jest za pomocą ultradźwiękowego systemu.

Trzeci etap to okres gojenia wszczepionego już implantu. Czas ten nazywany jest osteointegracją, ponieważ podczas niej dochodzi do gojenia się tkanki kostnej wokół implantu. Okres przyjmowania się wszczepu to mniej więcej 6 tygodni.

Krok czwarty to odsłonięcie implantu, które polega na nacięciu błony śluzowej bezpośrednio nad wszczepem i wkręceniu w niego tak zwanej śruby gojącej. Śruba gojąca odpowiada za wygojenie się błony śluzowej w bezpośrednim otoczeniu implantu, a także modeluje kształt dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną. Okres kompatybilności śruby z otoczeniem to około dwóch tygodni.

Ostatnim etapem jest wykonanie uzupełnienia protetycznego na implancie. W zależności jaki rodzaj uzupełnienia wybierze pacjent, może on skorzystać z mostów, koron lub protezy przymocowanej do implantu. Zazwyczaj pacjenci wybierają korony, ponieważ idealnie komponują się ze wszczepem i imitują prawdziwy ząb.

Implanty zębowe Wrocławiu gwarantują swoim pacjentom długotrwałość i bezpieczeństwo noszenia. Charakteryzuje je przede wszystkim: komfort noszenia, brak dolegliwości, idealne dopasowanie, ochrona przed zanikiem kości oraz pewność zachowania naturalnego kształtu dziąseł i estetycznego wyglądu twarzy.

Oferta protetyczna Wrocław