Jaka dobra dorywcza praca dla studentów?

Każdego roku we wszystkich większych miastach w Polsce nowi ludzie rozpoczynają studia. Część jest mieszkańcami danej miejscowości, ale większość to przyjezdni z innych pobliskich miast i wsi, a czasami z bardzo daleka. Szczególnie w tym przypadku, gdy jest się w obcym mieście i trzeba szybko nauczyć się samodzielności, podjęcie pierwszej pracy może być konieczne. Odciążymy w ten sposób nieco budżet rodziców, którzy nie będą musieli płacić tak wiele na nasze wyżywienie, jak również sami sobie coś odłożymy. Możliwy jest również scenariusz, gdy z pomocą stypendium z uczelni oraz dochodów z pracy będziemy w stanie utrzymać się zupełnie samodzielnie.

Sprawdzamy jakie propozycje pracy są atrakcyjne dla studentów. Aby to ustalić zasięgamy informacji w jednej z lokalnych agencji pracy stałej i dorywczej. Dowiadujemy się, że bardzo popularne jest dzisiaj roznoszenie ulotek. Białystok jest miastem gdzie takie zdjęcie jest wyjątkowo bardzo popularne wśród młodzieży studenckiej, ale również licealnej. Nic dziwnego, młodzi ludzie mogą w ten sposób zarobić na własne potrzeby i nie muszą prosić o wszystko rodziców, co bardzo zachęca ich do podjęcia zatrudnienia. Praca przy roznoszeniu ulotek jest łatwa, przynajmniej jeśli chodzi o czynności jakie musimy wykonać. Chodzimy po blokach i osiedlach domków jednorodzinnych, a naszym zadaniem jest dostarczenie materiałów reklamowych do skrzynek pocztowych, pod drzwi mieszkań, lub w formie zawieszek na klamki. Najgorszym problemem wydaje się konieczność przejścia znacznych odległości piechotą, lub dźwiganie torby pełnej materiałów reklamowych.

Sprawdźmy teraz czy możliwe jest utrzymanie się z tego typu pracy. Zarobki nie oszałamiają, ale nie są też złe. Najważniejsze dla uczniów i studentów jest to, że możliwe jest bardzo elastyczne dostosowanie grafiku. Teoretycznie, jeśli się postaramy, możliwe jest połączenie pracy oraz studiów dziennych. W przypadku wymagających kierunków może to być trudne, ale jeśli mamy jeden z „lżejszych”, to możemy sobie na taką opcję pozwolić. Jak dochodowe jest roznoszenie ulotek? Białystok oferuje nam przyzwoite ceny, które nie wybijają się ani na minus ani na plus pod względem reszty kraju. Niemniej, jeżeli student posiada stypendium z uczelni, może nawet wyżyć w mieście samodzielnie, bez żadnej pomocy finansowej od rodziców. Jednak zazwyczaj niewiele zostaje na potrzeby rozrywkowe, każdą dodatkową stówkę trzeba odłożyć, bo jeśli w następnym miesiącu na przykład dostaniemy mandat za złe parkowanie czy przejście na czerwonym świetle, to może się okazać że budżet się „nie dopnie” i będziemy mieć problem. Podsumowując, nie jest łatwo, ale da się nawet samodzielnie utrzymać.

Kolportaż ulotek w Łodzi – korzystna forma reklamy