Jaki regał magazynowy będzie najlepszy?

Za najważniejszą jego cechę trzeba uznać solidność. To gwarantuje bezpieczeństwo wszystkiemu, co się na nim umieści oraz osobom pracującym w magazynie. Musi to być mocna oraz stabilna konstrukcja. Taką są, obecnie najczęściej wybierane do takiego przeznaczenia, regały metalowe. Mają one i inne zalety. To lekkość, łatwość wniesienia i złożenia, estetyka i możliwość składowania ciężkich rzeczy na półkach.

Lekkość łączy się z łatwością wnoszenia. Konstrukcja umieszczona jest w paczce, tak jest zazwyczaj, później trzeba ją zmontować. Możność położenia nawet ciężkich pudeł i przedmiotów na półkach to ważna cecha, jaką regały magazynowe powinny się charakteryzować. Różnego rodzaju rzeczy mogą być trzymane na półkach. Nośność półki powinna być podana na opakowaniu regału. Dobrze jest wybrać taką, która będzie odpowiadać temu, co się trzyma w magazynie. Bez trudu znajdzie się i konstrukcje, gdzie na jednej półce da się umieścić nawet ciężar powyżej 100 kg. Przy trzymaniu lżejszych rzeczy na ten parametr można mniej zwracać uwagę. Każda płyta MDF wytrzyma sporo. Często przy metalowych konstrukcjach to one pełnią rolę półek. W sprzedaży są także regały drewniane. Wybór nie jest jedynie między bardziej nowoczesnym a tradycyjnym wyglądem, ale uwidacznia się także w cenie. Za metalowe regały magazynowe zapłaci się sporo mniej. Jeśli pomieszczenie to jest duże, czyli np. sporych rozmiarów hala, to różnica w cenie jest spora. W zagospodarowywaniu niewielkich także się ją odczuje. W sprzedaży są jeszcze regały plastikowe. Jednak dla składowania ciężkich towarów najlepiej wybrać solidniejsze, czyli z metalu lub z drewna.

Jeśli zamawia się metalowe, to poza nośnością półek, warto zwrócić uwagę, czy są wciskane czy skręcane. Ten pierwszy typ oznacza montaż bezśrubowy. Łączy się kolejne elementy za pomocą specjalnych zaczepów. Skonstruowane jest to tak, by wygoda montażu łączyła się ze stabilnością konstrukcji regału magazynowego półkowego. Można także wybrać opcję tradycyjną, czyli łączyć je tradycyjnie za pomocą śrub. Poza regałami półkowymi w magazynach mogą się także przydać paletowe oraz wysokiego składowania. Solidny regał, o odpowiedniej nośności półek, a także odpowiedniego rodzaju pozwoli funkcjonalnie zagospodarować magazyn. Sprawi, że będzie on dobrze pełnił swoją rolę. Wybiera się go, jak i całe wyposażenie, z uwagi na rodzaj składowanych rzeczy, wielkość magazynu oraz posiadany na to budżet.

Pełna oferta regałów magazynowych: http://www.ltm-regaly.pl/regaly_magazynowe-1