Decydujemy się na frezowanie plexi – nie tylko na Śląsku!

 Plexi coraz częściej zastępuje nam szkło. Wie o tym nie tylko Śląsk, ale także pozostałe części Polski i świata. Frezowanie plexi jest nieco inne, niż frezowanie drewna. Odbywa się nie za pomocą tradycyjnych szlifierek, ale przy użyciu specjalistycznych maszyn obsługiwanych za pomocą lasera, numerycznie. Dzięki takiemu nowoczesnemu rozwiązaniu obecnie możliwy jest do wycięcia z plexi każdy dowolnie wybrany kształt. Na tej technice najbardziej zyskały takie dziedziny, jak projektowanie wnętrz, wzornictwo przemysłowe oraz architektura.

Dobry zamiennik wart obróbki.

Plexi zastępuje się szkło, bo jest ona przede wszystkim tańsza. Jedyną jej wadą jest to, że dotkliwie widać na jej powierzchni wszelkie zarysowania, ale można się do tego przyzwyczaić, poza tym, jeśli o powierzchnię plexi dba się w należyty sposób, długo zachowuje ona zadowalający wygląd. Jeśli komuś marzą się drzwi z plexi zamiast ze szkła z dodatkowo wyciętymi elementami w kształcie gwiazdek lub jakimś innym – bez problemu można takie zlecenie wykonać za pomocą laserowej frezarki! Cały zabieg wykonania projektu nie jest zbyt długi. Najważniejsze to dostarczyć osobie odpowiedzialnej za wykonanie projektu wszelkie niezbędne rysunki techniczne, które zostaną wprowadzone do systemu komputerowego i na których podstawie będzie się wycinało poszczególne elementy. Laser przy frezowaniu pracuje pod bardzo wysoką temperaturą. Dlatego po zakończeniu projektu musi on odczekać, by krawędzie poddane obróbce wysokiej temperatury nieco ostygły. Projekt wycinany w plexi gotowy jest już zazwyczaj na drugi dzień. Warto owinąć go przed transportem w dodatkową warstwę ochronną, by się nie zarysował lub nie obtłukł. Nie ma nic gorszego od dotarcia do domu ze zniszczonym z naszej winy projektem, na który wydaliśmy mnóstwo naszych pieniędzy.

Różne oblicza plexi dzięki frezowaniu.

Można stać się posiadaczem oryginalnych drzwi, ale to nie wszystko. Jeśli znaleźliście gdzieś ciekawy, metalowy szkielet stołu, do którego brakuje Wam blatu, możecie taki blat samodzielnie zaprojektować i także wyciąć laserowo w plexi. Kształt może być jak najbardziej fantazyjny, nawet w kształcie banana lub orzecha nerkowca. Dzięki możliwości frezowania i wycinania kształtów z plexi spełniają się nasze indywidualne marzenia dotyczące wystrojów wnętrz, w których na co dzień mieszkamy. Nie trzeba więc biegać po sklepach w poszukiwaniu oryginalnej formy użytkowej. Ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia, dzięki której przecież życie zawsze staje się choć odrobinę kolorowe!

Więcej na naszej stronie frezowanie śląsk: http://www.elbig.com.pl/pages/frezowanie-tworzyw-sztucznych.php ! Kilknij!