Operacje plastyczne – zakres, cennik i kto wykonuje operacje najlepiej?

W obecnych czasach operacje plastyczne przestały być ekskluzywną fanaberią, na którą stać wyłącznie celebrytów z amerykańskich, kolorowych czasopism, lecz stały się dostępnym dla wszystkich sposobem na poprawienie urody lub cofnięcie nieubłaganego zegara. Jakie zabiegi można wykonać w klinice chirurgii plastycznej? Czy są bezpieczne? Którego z lekarzy  wybrać, by spełnił nasze oczekiwania? Ile kosztują operacje plastyczne? Zapraszamy do lektury.

Eliksir młodości gwiazd kina

Ostatnio wszedł do kin nowy, amerykański film z super gwiazdą kina, Nicole Kidman. Aktorka gra w nim rolę dziennikarki legendarnej stacji informacyjnej Fox News. Lecz nie na kreację aktorską pragniemy zwrócić Państwa uwagę, choć z pewnością zasługuje na zauważenie, lecz na wspaniały wygląd aktorki. Nicole Kidman ma ponad 52 lata, a prezentuje się zjawiskowo. Trudno uwierzyć w jej prawdziwy wiek, nawet zdając sobie sprawę ze sprawności filmowych makijażystów czy speców od oświetlenia.

Podobnie rzecz się ma z olśniewającą Jennifer Lopez, która dała epicki pokaz piękna, sprawności i seksapilu na pokazie Super Bowl w Stanach Zjednoczonych. Ona również skończyła 50 lat, choć trudno w to uwierzyć patrząc jak atrakcyjnie i młodo wygląda.

Z całą pewnością i za australijską super gwiazdą, jak i za latynoską pięknością stoi sztab ludzi, specjalistów i ogromne pieniądze, które pomagają w osiągnięciu spektakularnego wyglądu, lecz trzeba sobie zdać sprawę, że nie wyglądałyby na trzydziestoletnie piękności, gdyby nie korzystały z dobrodziejstw chirurgii plastycznej.

I nie ma w tym nic złego! To po prostu krok do przodu, który wykonujemy jako generacja w stronę lepszego, bardziej komfortowego stylu życia.

Co więcej, zabiegi zatrzymujące i cofające zegar są dostępne powszechnie i u nas, w kraju nad Wisłą, a wiele z takich operacji zostało przeprowadzonych w klinie dr Monika Grzesiak http://klinikagrzesiak.pl

Kto szuka rozwiązań problemów w klinikach medycyny plastycznej?

Głównymi odbiorcami ofert klinik oferujących zabiegi plastyczne są od początku kobiety. Panie, niezależnie od wieku i statusu społeczno-materialnego, chcą pięknie i młodo wyglądać.

Piękno i młodość to słowa-klucze.

Na pierwszym miejscu w popularności zabiegów plastycznych stoi od lat zabieg powiększania piersi. Kobiety, które nie zostały hojnie obdarzone przez naturę, które pod wpływem wieku straciły atrakcyjny wygląd piersi lub młode mamy, których biust po porodzie i okresie karmienia, zmienił się niekorzystnie – one wszystkie chętnie korzystają z zabiegów poprawiających kształt i wielkość biustu.

Inną grupą pacjentek zgłaszających się do lekarzy chirurgów plastycznych są panie po chorobie nowotworowej, która odebrała im kobiecość, wraz z amputacją piersi.

Sposoby na piękne piersi

Rekomendowane metody na powiększanie piersi dzielą się na dwie grupy:

  • z wykorzystaniem sztucznych implantów
  • z wykorzystaniem własnego tłuszczu

Stanowczo odradzamy wszelkie magiczne i cudowne specyfiki do smarowania albo co gorsza, do wstrzykiwania! Preparaty nieprzebadane, niewiadomego pochodzenia, a co najważniejsze, podawane przez nieuprawnionych „specjalistów” mogą prowadzić do groźnych powikłań, z rakiem piersi włącznie.

Cennik zabiegów czy specyfików nie powinien być jedynym kryterium wyboru. To bardzo mylące!

Do gabinetów doświadczonych i cenionych lekarek i lekarzy chirurgii plastycznej bardzo często trafiają ofiary pokątnych zabiegów chirurgii plastycznej. Odwrócenie szkód, które powstały po działaniach szarlatanów medycyny, czasami nie jest możliwe, a jedynym rozwiązaniem bywa amputacja.

Jedynie uprawnieni, certyfikowani lekarze i lekarki, którzy ukończyli studia medyczne, uzyskali specjalizację z chirurgii plastycznej oraz zdali egzaminy państwowe, mają prawo do operowania i podawania podskórnego preparatów.

Jeśli macie Państwo wątpliwości odnośnie lekarza czy lekarki, należy zapytać o dyplomy i świadectwa dopuszczenia do zawodu. To niezbywalne prawo pacjenta.

Odmładzanie twarzy

Innym, popularnym zabiegiem, a właściwie grupą zabiegów jest cofanie skutków upływającego czasu.

Usuwanie zmarszczek, ubytków na twarzy, korekta powiek, poprawianie owalu twarzy, usuwanie chomików zaburzających kształt żuchwy, naciąganie skóry szyi, wypełnianie dołów pod oczami, likwidowanie bruzd nosowo-wargowych – to tylko wycinek oferty renomowanych klinik plastycznych.

Na zabiegi związane z odmładzaniem decydują się głównie panie po 30, 35 roku życia, lecz coraz częściej w poczekalniach klinik można spotkać panów, którym wygląd przeszkadza w dobrym samopoczuciu i w kontaktach z klientami.

Ginekomastia

Ginekomastia jest zabiegiem wyłącznie dla panów. Polega na korygowaniu rozrośniętych piersi męskich, by nie przypominały wyglądem biustu kobiecego. Oprócz kwestii związanych z samoakceptacją panów, ważny jest aspekt medyczny. Usuwając przerośnięte piersi, panowie minimalizują ryzyko nowotworu piersi, co u mężczyzn jest niebywale groźną i przeważnie śmiertelną chorobą.

Korekta nosa i uszu

Nos stanowi centralny punkt naszych twarzy i jeśli przyciąga uwagę, to przeważnie na niekorzyść. Na korektę nosa decydują się zarówno panie, jak i panowie. Podobnie rzecz się ma z poprawianiem kształtu uszu. Tu często zgłaszają się młodzi ludzie lub rodzice z dziećmi, które cierpią w szkole z powodu nieforemnych, odstających uszu.

Liposukcja

Odsysanie tłuszczu cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród panów, jak i pań. Otyłość i nadwaga przeszkadzają pacjentom, zwłaszcza, gdy wysiłki związane z dietami i ćwiczeniami fizycznymi nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Liposukcja oferuje błyskawiczny efekt zmniejszenia, a co więcej, jest dodatkowym bodźcem do zmiany trybu życia dla pacjentów, którzy pozbyli się tłuszczu na stole operacyjnym.

Zalety tłuszczu

Tłuszcz to nie tylko niepożądany składnik oponek na brzuchu i brzydkich wałków na plecach. To również nieoceniony sprzymierzeniec w walce o piękno i młodość. Zabiegi z wykorzystaniem własnego tłuszczu należą do czołówki nowoczesnej medycyny plastycznej. Tłuszcz pobrany od pacjenta może być skutecznie wykorzystany do odmłodzenia twarzy, uzupełnienia ubytków, powiększenia piersi lub do rekonstrukcji biustu po operacji onkologicznej. Tłuszcz nie alergizuje, nie jest odrzucany przez własny organizm, a zabiegi z wykorzystaniem komórek tłuszczowych charakteryzują się niską inwazyjnością i błyskawicznym powrotem do pełnej sprawności.