Obóz anime i manga dla młodzieży szkolnej

Sztuka mangi i anime od wielu już lat stale obecna jest w życiu polskich dzieci w wieku szkolnym. Charakterystyczne, japońskie i chińskie animacje na stałe zadomowiły się w świadomości nastolatków zafascynowanych światem wyobraźni, fantazji, czymś na granicy snu i jawy. To właśnie z myślą o nich organizowane są wszechstronne i kreatywne obozy Kogis.

Atrakcje czekające na młodzież podczas spotkań są tak liczne, że nie da się wszystkiego opisać w jednym zdaniu. Manga i anime to dziedziny animacji bardzo szerokie, dzielące się na wiele podgatunków, przeznaczonych dla różnego grona odbiorców. Są więc mangi dla dzieci, dla młodzieży oraz dla użytkowników dorosłych. Tematyka może być naprawdę bardzo zróżnicowana. Obóz anime i manga Kogis zachęca wszystkie dzieci i młodzież do obcowania z kulturą Wschodu za pomocą sztuk wizualnych. Zajęcia na obozie obejmują teorię oraz praktykę. W czasie spotkań poznać można szczegółowo historię mangi i anime, przeanalizować najważniejsze momenty ich rozwoju, porównać style i fabuły.

Na obozie najbardziej zyskają dzieci chcące w przyszłości profesjonalnie zajmować się animacją właśnie w stylu japońskim. Zajęcia teoretyczne z historii mangi oraz anime to jedno. Praktyka to drugie. Zajęcia praktyczne dla większości obozowiczów Kogis są chyba najprzyjemniejszą częścią całego obozu.

Manga może stać się prawdziwą pasją!

Zajęcia plastyczna na obozach Kogis dostarczają mnóstwa radości i satysfakcji młodym twórcom mangi, dopiero zaczynającym swoją przygodę z tym zjawiskiem. Manga wymaga określonej kreski oraz stosowania rozwiązań estetycznych. Charakterystyczne, duże oczy u bohaterów, małe usta, wyrażanie emocji za pomocą natężonych kresek – to wszystko ma ogromne znacznie w tworzeniu bohatera potencjalnie mającego stać się częścią anime, czyli filmowej wersji mangi, przeznaczonej do oglądania na dużym ekranie. Edukacyjny obóz anime i manga Kogis to także cały szereg imprez integracyjnych, gdzie można poznać osoby z całego świata, a przede wszystkim profesjonalnych animatorów i ludzi ściśle związanych z propagowaniem kultury Wschodniej w Polsce. Warto brać sobie do serca ich porady, bo można nauczyć się wielu ciekawych umiejętności!

Obóz pełen ludzi z pasją!

Zapisując się na obóz anime i manga Kogis masz niesamowicie interesującą okazję do spotkania ludzi takich, jak Ty – pełnych pasji, o rozwiniętym silnie zmyśle artystycznym, zafascynowanych Japonią i Chinami. Tutaj możesz nawiązać znajomości, które pomogą Ci w kolejnych latach rozwijać swoje hobby! Z pewnością świetnie bawić się będziesz na imprezach integracyjnych, może nawet w przebraniu ulubionego bohatera z telewizyjnej mangi, od którego tak naprawdę zaczęła się Twoja fascynacja całym tym gatunkiem?

Obozy anime i manga Kogis dają pozytywny zastrzyk energii wszystkim pragnącym zająć się mangą i anime na poważnie. Po więcej szczegółów na temat organizacji oraz programu obozu zapraszamy na stronę kogis.pl. Na bieżąco aktualizujemy wszelkie informacje. Warto pozostać z nami w kontakcie.  

Nie możesz przegapić: https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/