Gdzie prowadzone są roboty rozbiórkowe w Katowicach?

Budowa nowych osiedli w Katowicach pociągnęła za sobą również całą masę robót rozbiórkowych. Burzone są różnego rodzaju stare fabryki i inne budynku, na których miejscu mają stanąć nowe bloki deweloperskie. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy w jakich rejonach stolicy Górnego Śląska budowane są nowe bloki i gdzie przeprowadza się największą ilość prac wyburzeniowych. Z pewnością będzie to dobra informacja dla tych osób, które właśnie szukają sobie nowego mieszkania i obawiają się, by nie mieszkać zbyt blisko hałasujących placów budowy. Zapraszamy więc do lektury naszego poradnika na ten temat.

Zacząć należy od tego, że dziś w Polsce buduje się całą masę różnych nowych osiedli. Robi się to nie tylko w dużych miastach, ale nawet na wsiach. Budowane są zarówno osiedla bloków mieszkalnych deweloperskich jak i domków jednorodzinnych, również stawianych przez różnej maści deweloperów. Tak czy inaczej, nie zawsze jest możliwość by zbudować takie osiedla na miejscach, w których nic wcześniej nie istniało. Tak jest choćby w stolicy Górnego Śląska. Zwarta zabudowa powoduje, że trzeba się mocno naszukać, by znaleźć miejsce przydatne do budowy nowego osiedla. Dlatego deweloperzy chętnie kupują tereny byłych fabryk i pozbywają się resztek tamtejszych zabudowań, prowadząc szeroko zakrojone roboty rozbiórkowe. Katowice są od pewnego czasu słynne z tego, że praktycznie za każdym rogiem wyburza się jakieś budynki, stare fabryki, hale przemysłowe i tak dalej. Powoduje to, że nie zawsze ludzie chcą mieszkać w takim miejscu, ponieważ wyburzanie potrafi trwać bardzo długo i być wyjątkowo hałaśliwe, a jednocześnie uciążliwe dla otoczenia.

Sprowadzając się więc do stolicy Górnego Śląska warto przede wszystkim sprawdzić, czy gdzieś w naszej potencjalnej nowej okolicy nie buduje się, lub nie planuje się budowy nowego osiedla bloków deweloperskich. Jeżeli tak jest i budowa ma powstać na terenie byłej fabryki, to lepiej odpuścić sobie takie miejsce, z uwagi na to, że będą tam zapewne przeprowadzane bardzo intensywne i długotrwałe roboty rozbiórkowe. Katowice mają na szczęście wiele nowych osiedli, gdzie nie będą już budowane kolejne bloki, nie ma też w okolicy żadnych fabryk ani pozostałości po nich, które można by wyburzać. Jeżeli zamieszkamy w takim miejscu, to będziemy mieli ciszę i spokój wokół naszego nowego miejsca zamieszkania. Możemy też skorzystać z mieszkań na wysokich piętrach, zwłaszcza w budynkach blisko centrum Katowic.

Mieszkając bardzo wysoko będziemy słyszeć jedynie szum miasta i żadne intensywne prace wykonywane nawet w pobliżu naszego bloku nie będą nas bezpośrednio dotyczyć, ponieważ hałas nie dociera tak mocno na wysokie piętra dużych wieżowców.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik wskazał trafnie wszystkie miejsca, gdzie są i będą w najbliższym czasie przeprowadzane jakieś roboty rozbiórkowe. Jeżeli nie chcemy mieszkać w okolicy takich miejsc, najlepiej omijać osiedla wokół których są stare opuszczone fabryki, które mogą w najbliższym czasie zostać wykupione przez deweloperów, w celu budowy kolejnych osiedli. Zanim to się bowiem stanie, będą tam przeprowadzane uciążliwe roboty wyburzeniowe.

To Cię zainteresuje: http://roboty-rozbiorkowe.pl