Czy trudno znaleźć plac zabaw w Bytomiu?

Bytom jest miastem o stosunkowo zwartej zabudowie, który w centrum nie posiada zbyt wiele wolnej przestrzeni. Czy można w takim mieście znaleźć duży, wygodny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci? To pytanie zapewne zadają sobie obecni i przyszli rodzice, którzy mieszkają w tej części Górnego Śląska. Dzisiaj postaramy się sprawdzić, czy w Bytomiu rzeczywiście trudno jest znaleźć plac zabaw, oraz w jakich częściach miasta jest o najłatwiejsze.
Rozkład ulic i budynków w Bytomiu jest dość charakterystyczny. Centrum okala sieć uliczek jednokierunkowych, którymi przeprowadzony jest ruch drogi krajowej numer 94. Wewnątrz znajduje się wiele budynków, kamienic, oraz rynek. Nie ma tam niestety zbyt wiele miejsca, gdzie można by puścić nasze dzieciaki by mogły się bawić. Tak więc mieszkając tam musimy wziąć tą kwestię pod uwagę. Dzieci prawdopodobnie musiałyby przekraczać ruchliwą drogę 94, aby przedostać się poza obszar ścisłego centrum i tam dotrzeć w jakieś bezpieczne i ciekawe miejsce. Czy jest to dobre wyjście z sytuacji? Mając starsze dzieci pewnie nie byłoby to niczym złym, ale jeśli nasza pociecha ma dopiero kilka lat, taka opcja nie wchodzi w rachubę. Musimy więc znaleźć jakiś inny plac zabaw. Bytom ciągle się zmienia i przekształca, może być tak, że tam gdzie obecnie znajdują się betonowe ulice i ogromnie zwarta zabudowa kamienic, pojawi się w przyszłości coś, co będzie mogło nazywać się wygodnym, bezpiecznym i ciekawym dla młodych placem, gdzie mogliby spędzać czas i bawić się ze sobą. Niestety, takie inwestycje wymagają czasu, a ten nieubłaganie upływa. Powoduje to, że pary planujące macierzyństwo, które mieszkają w ścisłym centrum nie są w najlepszej sytuacji pod względem tego, gdzie ich przyszłe pociechy miałyby spędzać czas. Jednak wciąż nie jesteśmy w sytuacji bez wyjścia.
Istnieją bowiem inne sposoby na rozwiązanie tej sytuacji. Jeśli poślemy dziecko do przedszkola, jak robi dzisiaj znakomita większość rodziców, dzieciak może korzystać z placu zabaw przy placówce przedszkolnej. Musimy tylko postarać się znaleźć takie miejsce, gdzie będzie istniał jakiś fajny i duży plac, który będzie własnością przedszkola, oraz będzie możliwość pozostawienia tam dzieci już po zajęciach, pod okiem opiekunek i opiekunów. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że o bezpieczeństwo naszych pociech ktoś będzie cały czas dbał, a my nie będziemy musieli się martwić. Ale to nie wszystko, z dużą dozą pewności można bowiem przyjąć, że niejedno dziecko będzie również zostawać po zajęciach, a więc nasz synek bądź córeczka będzie miała non stop towarzystwo, w dodatku to samo z którym będzie wspólnie uczestniczyć w zajęciach przedszkolnych. Wydaje się to świetnym wyjściem z sytuacji, gdy nigdzie w naszej okolicy nie istnieje bezpieczny plac zabaw Bytom ma cały ogrom przedszkoli i na pewno znajdziemy takie, które będzie odpowiednie. Placówki przedszkolne posiadające duże, bezpieczne i ciekawe place zabaw istnieją na Karbiu, dzielnicy miasta wysuniętej nieco na zachód od centrum. Wszystko o co będziemy musieli zadbać my jako rodzice, to po prostu odebranie dziecka o odpowiedniej godzinie i odwiezienie do domu.
Miasta Aglomeracji Śląskiej charakteryzują się nierzadko bardzo zwartą zabudową, zwłaszcza w centrach, co powoduje że są problemy ze znalezieniem placów zabaw dla dzieci. Na szczęście, jak wykazaliśmy powyżej, problem rozwiązują przedszkola, które posiadają odpowiednio duże przestrzenie wokół, na których nasze pociechy mogą bawić się bezpiecznie. Dodatkową zaletą jest to, że mali są przez cały czas pod czujnym okiem opiekunek przedszkolnych, co pozwala nam spać całkowicie spokojnie.

Możesz być zainteresowany także innym artykułem:

W jakie waluty kantor bytom zaopatruje?