Co warto zobaczyć w Gruzji?

Co warto zobaczyć w Gruzji?

Interesuje Was wycieczka do gruzji? Zastanawiacie się, co warto zobaczyć w tym państwie? Trzeba podkreślić, że dużo osób jedzie do takiego państwa jak Gruzja. Najpiękniejsze miejsca w tym rejonie? Jest ich co najmniej kilka. Dzisiaj napiszemy o kilku z nich. Poznacie piękne rejony, które warto zobaczyć w tym konkretnym zakątku świata. Dowiecie się także, jakie zabytki Gruzji cieszą się największą popularnością wśród turystów. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Nie da się ukryć, że bardzo dużo osób jedzie do takiego państwa jak Gruzja. Najpiękniejsze miejsca? Na pewno warto tutaj wspomnieć o Raczy. Region ten jest zlokalizowany w północno-wschodniej części zachodniej Gruzji. Charakteryzuje się pięknymi krajobrazami oraz rwącymi rzekami. Trzeba podkreślić, że podzielony jest zasadniczo na 2 części. Górna Racza znajduje się w dystrykcie Oni o którym napiszemy w dalszej części artykułu. Natomiast dolna Racza jest usytuowana w w dystrykcie ambrolauri. Trzeba podkreślić, że Racza to świetne miejsce dla osób, które chcą chociaż na chwilę odpocząć od szarej rzeczywistości. Jakie zabytki w Gruzji warto zobaczyć? Trzeba podkreślić, że bez wątpienia jest to cerkiew Raketi pod wezwaniem Świętego Mikołaja, cerkiew Barakoni, cerkiew Nikorcminda czy wieś Cesi. To jednak nie wszystko. Jeśli interesuje Was wycieczka do gruzji, to warto zwrócić uwagę także na takie miejsca w regionie Raczy jak na przykład Twierdza minda.

Warto również zajrzeć do dystryktu Oni. Trzeba podkreślić, że ludzie, którzy zastanawiają się co warto tam zobaczyć bez cienia potliwości powinni odwiedzić takie właśnie lokalizacje. Trzeba podkreślić, że dystrykt Oni jest usytuowany regionie Racza-Leczchumi i Dolnej Swanetii. Jakie są inne  ciekawe miejsca do zobaczenia? Bez wątpienia jest to średniowieczny mur miejski czy synagoga. Trzeba podkreślić, że dystrykt Oni posiada bogatą historię, która jest związana z mniejszością żydowską. Co warto zobaczyć w Gruzji w tym miejscu? Trzeba podkreślić, że jest to etnograficzne muzeum, niezwykły bazar, historyczna osada brili czy kurort szowi. Trzeba zaznaczyć, że w tym rejonie nie brakuje rozmaitych świątecznych wydarzeń, w których naprawdę warto uczestniczyć. Na jesieni jest to między innymi Oneloba. To ruchome święto, które charakteryzuje się tańcami, muzyką, wyścigami konnymi oraz możliwością spróbowania pysznego wina. Warto zatem rozważyć wakacje w tym okresie.

Więcej na stronie: http://visitoni.com/