Ciekawostki o marce BMW

Monachium jest jednym z miast o szczególnym znaczeniu dla motoryzacji. To właśnie tam na początku ubiegłego wieku została założona jedna z najpopularniejszych marek samochodów, ale także motocyklów i silników. Siedzibą tego koncernu motoryzacyjnego jest Monachium, które jest stolicą jednego z niemieckich krajów związkowych, Bawarii. Wspomnianą marką jest oczywiście BMW, czyli Bayerische Motoren Werke. Monachijskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne przechodziło liczne wzloty i upadki. Niektóre z kryzysów związane były z wojnami światowymi. Tak jak w przypadku wielu innych przedsiębiorstw, także i to zostało wprzęgnięte w działania wojenne przez nazistowskie Niemcy. W przypadku BMW zrobiono to przez zlecanie wykonania silników dla samolotów bojowych. Poskutkowało to zgubnym skoncentrowaniem się na jednym rodzaju produkcji, co też po zakończeniu wojny musiało oznaczać ryzyko upadku.

Warto pamiętać, że BMW to nie tylko samochody osobowe, ale także takie pojazdy jak rowery i motocykle. Rowery dzięki specjalnej technologii produkcji są wyposażone w ramy, które są za razem bardzo lekkie, jak i wytrzymałe. Sprawia to, że marka ta specjalizuje się w produkcji jednych z najlepszych rowerów górskich dostępnych dla miłośników dwóch kółek. Zaś motocykle tej marki są dość popularne w całej Europie, o czym świadczy skala produkcji berlińskich fabryk.

Marka ta wielką popularność zyskuje także dzięki swojemu wkładowi do świata sportów wyścigowych. Od wielu już lat BMW produkuje samochody wyścigowe, które można podziwiać podczas zawodów Formuły 1. Projektowanie samochodów przeznaczonych do celów sportowych było dla tego przedsiębiorstwa także doskonałą okazją do projektowania rozwiązań technologicznych, które można było następnie skomercjalizować w wersji ulicznej samochodu. Nietrudno sobie wyobrazić, jak wyglądają reklamy takich samochodów i trudno uniknąć w nich odwołań do zwycięskich samochodów znanych z telewizji.

Wśród samochodów koncepcyjnych BMW znajdują się takie modele jak Just 4/2, Concept ActiveE, Mille Miglia Coupe, Z7 Roadster i wiele, wiele innych. Prezentują one szczytowe osiągnięcia technologiczne i designerskie tego monachijskiego potentata branży motoryzacyjnej i każdorazowo przyciągają sobą uwagę na targach i pokazach motoryzacyjnych, które ściągają licznych motomaniaków.

Obecnie przedsiębiorstwo to liczy sobie ponad sto lat działalności i jest jednym z najbardziej dochodowych firm na terenie Niemiec. BMW jest naturalnym miejscem pracy dla bawarskich inżynierów specjalizujących się w motoryzacji. Z pewnością firmę tę zasilają absolwenci Uniwersytetu Technicznego. Miasto liczące prawie półtorej miliona mieszkańców z pewnością skupia wiele technicznych talentów, które jeszcze długo będą zasilać BMW w coraz to nowe pomysły. Należy się liczyć z tym, że część z tych pomysłów przyniesie realne i wymierne korzyści, które w dalszym ciągu będą umacniać pozycję tej firmy na rynku i potwierdzać status lidera branży motoryzacyjnej w Europie oraz na całym świecie.

Jeszcze więcej szczegółów dotyczących pojazdów BMW i MINI znajdziesz na:

https://www.bawariamotors.pl/bmw/nowe-samochody/bmw-serii-1/
https://bmw-uzywane.com.pl/
https://www.bawariamotors.pl/mini/nowe-samochody/mini-elektryczne/